Hakkımızda

FDF HAKKINDA

FDF Cephe Danışmanlığı ve Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti.,  İstanbul merkezli, misyonu “hem mimari tasarıma, hem de yatırıma değer katacak, çağdaş ve efektif çözümleri içeren, sürdürülebilir proje hizmetini zamanında ve en üst kalitede sunmak”, vizyonu ise “gelişen teknoloji ile birlikte, insan ufkunun sınırlarında geliştirilmiş yeni nesil sistemler tasarlamak ve üretmek/ürettirmek” olan bir proje&mühendislik firmasıdır.
 
Firma olarak öncelikli hedefimiz, planlama ve yönetim sürecine dahil olduğumuz projelerde proje paydaşlarına ve çözüm ortaklarımıza en yüksek seviyedeki hizmeti sunarak, sürdürülebilir sistem çözümleri ve mühendislik hesaplamaları ile, planlama aşamasının başında proje paydaşları ile birlikte konulan hedeflere işin sonunda ulaşılmasını sağlamaktır. 
 
 
Necdet Bahadır Buluk
 
İnşaat Mühendisi (YTÜ)
M.Facade Eng. (International Facade Design and Construction-HOWL-Germany) │ Uzman Cephe Mühendisi 
Genel Müdür
bizi arayın

Biz Kimiz? Misyonumuz ve Vizyonumuz..

Biz Kimiz? Misyonumuz ve Vizyonumuz..

TASARIMINIZI GERÇEĞE TAŞIYORUZ!

PROJE GELİŞTİRME & PLANLAMA & İHALE YÖNETİMİ & KALİTE KONTROL DANIŞMANLIĞI

Bizi Arayın

BAŞARI DETAYLARDA SAKLIDIR!

CEPHE DETAY TASARIMI MÜHENDİSLİĞİ & CEPHE UYGULAMA PRENSİP PROJESİ 

Düşük performanslı malzeme kullanımı kadar hatalı detay uygulamaları da yapıda önemli enerji kayıplarına sebep olabilir. Özellikle cephe sistemi ile kaba yapı bağlantı prensipleri bu anlamda büyük önem taşır. 

bizi arayın
bt
PERFORMANS ANALİZLERİ

PERFORMANS ANALİZLERİ

Cephe İşleri Teknik Şartnamesini oluşturmadan önce, camlı giydirme cephe bölümleri ve tip duvar kesitleri için ısı analizleri TS 825 veya ilgili uluslararası normda belirtilen sınır değerler baz alınarak yapılıp, ısı cam ünitesi, profil sistemi karakteristik yalıtım değerleri ile duvar önünde uygulanacak ısı yalıtım malzemesi cinsi ve kalınlığı belirlenir. Ayrıca kritik birleşim detayları için 2B ısı akış analizleri yapılarak yoğuşma kontrolleri sağlanmaktadır.
Odalar arası geçiş duvar birleşim detayı gibi özel detaylar için ses yalıtımı hesapları yapılarak, gerekli durumlarda özel çözümlerle detay üretilebilmektedir.

ÖNCE GÜVENLİK!

STATİK ANALİZLER

Cephe uygulama prensip projesini oluşturmadan önce, ısı cam ünitesi, giydirme cephe giryaj profilleri, ankraj profilleri, kaplama sistemi alt konstrüksiyonu gibi ana cephe sistemlerine ait elemanlar gerilme ve deformasyon analizlerine tabi tutarak boyutlandırılır.
bizi arayın
ÖNCE GÜVENLİK!